Formül B Nedir? Formül B Nasıl Alınır?

Formül B Uluslararası Evlenme Kayıt Belgesine verilen isimdir. Formül B Uluslararası Evlenme Kayıt Belgesi ile dünya üzerindeki bütün ülkelerde kimliğinizi ve evliliğinizi kanıtlayabilirsiniz.

Detayları aşağıda verilecek olan Formül B Uluslararası Evlenme Kayıt Belgesini Türkiye'de İl veya İlçe Nüfus Müdürlüklerinden, Türkiye Dışında ise Konsolosluk veya Büyükelçiliklerden temin edebilirsiniz. Bu belgeyi şahsen müracaat ile edinmeniz gerekmektedir. Ancak şahsen müracaat edemediğiniz durumlarda, bir tanıdığınıza noter onaylı vekalet vermeniz durumunda edinmeniz mümkündür. 

Formül B Nereden ve Nasıl Alınır?

Formül B nedir sorusunun cevabını verdik. Peki ülkemizde nasıl biliniyor? Formül B, Türkiye’de Nüfus Müdürlükleri tarafından “Evlenme Belgesi” olarak adlandırılmaktadır. Formül B Evlenme Belgesi Yabancı makamlara verilmek üzere düzenlenen, evlenme tescil bilgilerini gösteren, çok dilli olacak biçimde düzenlenen bir belgedir.

Şahsın kimliğini açık bir biçimde kanıtlayan resmi bir belge ile şahsen başvurması gerekmektedir. Uluslararası Evlenme Kayıt Belgesi Formül B ihtiyacı olan vatandaşların yurt dışında en yakın konsolosluklara, yurt içinde ise en yakın nüfus idarelerine başvurmaları gerekmektedir.

formul-b-nedir

Formül B Belgesi Türkiye’de; İl veya İlçe Nüfus Müdürlüklerinden, Türkiye Dışında Konsolosluk veya Büyükelçiliklerden temin edilebilmektedir. Formül B Evlenme Belgesinin uluslararası geçerlilik kazanabilmesi için çoğunlukla Apostil onaylı belge olarak hazırlanması gerekmektedir. Türkiye’de; Kaymakamlık veya Valiliklerden, Türkiye Dışında ise ilgili yetkili makamlarda Apostil Onayı yaptırılabilir.

Formül B Evlenme Belgesi çok dilli olacak şekilde düzenlenir ve çoğunlukla düzenlendiği dillerden bir tanesi resmi dili olan ülkelerde bir sorunla karşılaşılmadan kabul edilmektedir. Belgeyi bazı ülkeler noter onaylı tercüme ile isterken, ülkelerin bir kısmı noter onayını gerekli görmemektedir. Noter ücretlerinin gereksiz yere sizin tarafınızdan ödenmemesi için, noter onayını isteyip istemediğini sormanız faydalı olacaktır.

ODAK TERCÜME Hizmetleri Formül B Evlenme Belgesine ait noter onaylı tercüme işlemlerini ve apostil onay aşamalarını sizin adınıza en hızlı bir biçimde yürütmektedir. 

Formül B Belgenizin Tercüme ve Noter Onay İşlemleri

Formül B Belgenizin tercüme ve noter onay işlemleri için tercüme ofisine şahsen gelmenize gerek yoktur. Whatsapp, eposta, elden veya kargo ile tarafımıza ulaştırmanız durumunda, uzman tercüman kadromuzla tüm tercüme ve onay süreçlerinin çözümünü en ekonomik ve hızlı bir şekilde tamamlayarak tarafınıza kargo ile ulaştırmaktadır.

Bulunduğunuz şehrin sizi kısıtlamasına izin vermeden, dünyanın bütün şehirlerine, Ankara/Yenimahalle’den çözümler üretmekteyiz. İngilizce, Fransızca, Almanca, Arapça ve Rusça başta olmak üzere bütün dünya dillerde yeminli ve noter onaylı tercüme hizmetleri sunmaktayız.

Formül B Çeviri Fiyatları

Formül B Evlenme Belgesi Tercüme fiyatları, belgenizin kaç karakter barındırdığına, hedef ve kaynak diline göre değişiklik gösterebilmektedir. Bunun yanında belgenizin götürüleceği ülkedeki kurumun noter onayı istemesi veya istememesi de fiyata noter onay ücretinin de dahil olmasına neden olmaktadır.

Tercüme Bürosu Ankara Odak Tercüme, Formül B Uluslararası Evlenme Kayıt Belgesi tercümesi ihtiyacı olan kişilere, yurt dışında veya yurt içinde olduğuna bakmaksızın destek sağlamaktadır.

Formül B Tercüme hizmeti için ODAK TERCÜME müşteri temsilcimizi şimdi arayabilir ya da online fiyat teklifi alabilirsiniz.

Tüm çeviri ve tercüme hizmetleriniz için iletişim sayfamız odaktercume.com/iletisim aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.