Hukuki Tercüme Nedir?

Hukuki Tercüme ya da diğer adıyla adli tercüme profesyonellik gerektiren, alanında uzman, deneyimli ve yeminli tercümanlarla yapılan bir çeviri hizmet türüdür. Kanunlar, mevzuat metinleri, ceza, hukuk, idare mahkeme kararları, boşanma kararları, delil evrakları ve dava dosyaları gibi metinler dahildir. Tercümeyi yapacak tercümanın öncelikle her iki dile ve her iki dilin hukuk sistemine hâkim olmalıdır. Hukuki Tercümede, tercüme edilecek metinin kaynak ve hedef dil ayrımı noktasında anadilde tercüman seçilmesi zorunludur. Hukuki tercümelerde belgede ya da metinde herhangi bir yanlışlık meydana gelirse hatanın tercüme bürosunun ya da tercümanın sorumluluğundadır. ingilizce hukuki tercüme başta olmak üzere daha birçok dilde adli tercüme hizmetleri vermekteyiz.
 
Hukuki Tercüme Hizmetlerimiz Nelerdir?
 
1. Sözleşme çevirileri
2. Mahkeme ve şahit kayıtları
3. Yeminli beyanlar 
4. Yasal uyarılar
5. Gizlilik sözleşmeleri
6. Hukuki sertifika ve beyanlar
7. Yasa ve yönetmelikler
8. Hükûmet raporları ve marka başvuruları
9. Patent ve marka başvuruları
10. Akreditif mektuplar
11. Davalarda kullanılacak teknik belgeler 
12. Ruhsat çevirileri 
13. Kayıt evrakları çevirisi
14. Uzman raporları çevirisi
15. Anlaşmazlık Tahkim 
 

Hukuki Tercüme Fiyatları

 
Hukuki tercüme fiyatları, Odak Tercüme Hizmetleri; tercüme edilecek dile ve çevrilecek metinin uzunluğuna göre değişiklik göstermektedir. Bu konuda net bir bilgi edinebilmek için, Odak Tercüme müşteri hizmetleri ile iletişim kurarak bilgi alabilirsiniz.
 

Tercümesi Yapılacak Belgeyi Nasıl Teslim Alıyoruz?

 
Tercüme edilecek metninizi, ODAK Tercüme iletişim bölümünde bulunan, iletişim kanallarından bir tanesi ile bize ulaştırabilirsiniz. Metninizi zahmetsiz bir şekilde ulaştırdıktan sonra, en hızlı bir şekilde tercüme edilir ve adresinize hızlı kargo ile ulaştırılır.
 
Odak Tercüme Bürosu Ankara olarak Hukuki Tercüme alanında uzman, avukat veya siyaset bölüm mezunu, tercümanlıkta deneyim sahibi bir çeviri bürosuyuz. Kurulduğumuz tarihten itibaren, müşteri memnuniyetini ön planda tutmakta ve hizmetimizi kaliteden asla ödün vermeden sunmaktayız.