Arapça Çeviri / Tercüme Hizmeti

Arapça Çeviri hizmeti Odak Tercüme'de. Sesli Arapça Çeviri için ana dili Arapça olan Yeminli Tercümanlar ile çalışıyoruz. "Arapça çeviri nasıl yapılır" sorusu artık sizin için problem olmaktan çıksın. Tercihen Türkçe Arapça çeviri harekeli taleplerinizi de bizlere iletebilirsiniz. Türkçe Arapca çeviri hizmeti ile tüm işlemlerinizde Odak Tercüme yanınızda.

Arapça çevirileriniz için Arapça öğrenmek zorunda değisiniz. Bunun için Arapça kursu değil Odak Tercüme'ye gelmeniz yeterli. Arapça Türkçe çeviri veya herhangi bir dilden Arapça'ya çeviri Odak Tercüme ile çok kolay.

Arapça'dan Türkçe'ye veya Türkçe'den Arapça'ya yapılacak tercüme işlerini Noter Yeminli Arapça Çeviri Hizmeti ile Odak Tercüme'de.

Arapça Orta Doğu, Arap yarımadası ve Kuzey Afrika gibi geniş bir coğrafyada yaklaşık 425 milyon kadar insan tarafından konuşulan dünyanın en yaygın dillerinden biridir. 17 temel şekil ve bu temel şekillerin oluşturduğu 28 harflik bir alfabedir. Sağdan sola doğru yazılır. Tamamına yakını sessiz harflerden oluşan bu alfabenin seslenmesini sağlayan işaretlere hareke denilir.

Arap Birliği ülkeleri ile yapacağınız veya Arapça kullanan ülkelerden alıp Türkiye'de kullanacağınız tüm yazışmalarınız, evraklarınız itina ile çevrilerek hizmetinize sunulmaktadır. Arapça Yeminli Tercüme ihtiyacınızı karşılarken yazışmalarınız güvence altında birebir çevrilmektedir.

Arapça Tercüme Hizmeti

Aynı zamanda Arapça akademik, Arapça tıbbi, Arapça hukuki, Arapça teknik tercüme gibi terminoloji bilgisi gerektiren konularda uluslararsı projelerde çalışmış tercümanlar ile dosyalarınızdaki içeriğine uygun sonuçlar sunuyoruz.

Yine Arapça'den çapraz tercüme ihtiyaçlarınız için de Odak Tercüme'yi arayabilir, kaliteli ve doğru tercüme hizmetine ulaşabilirsiniz.

Arapça Tercüme / Çeviri Hizmetleri

Günümüzde beş milyona yaklaşan nüfusu ile Arap kökenli kişilerin, en önde gelen ihtiyaçlarından olan Arapça belge tercümesi, Arapca sözlü tercüme, Arabca gazete haberleri tercümeleri ve Arapça ile ilgili daha pek çok tercüme işlemi, bir Ankara Tercüme Bürosu ve Noter Yeminli Tercüme Bürosu olan ODAK Tercüme tarafından yapılmaktadır.

Türkiye'de günümüzde Arap kökenli şahısların yaşadığı problemler arasında, örneğin Suriyelilerin kendi aralarında olan evlilik işlemleri kadar, Suriyeliler ile evlenmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının da olduğu görülmektedir. Bu kapsamda Suriyeli ile evlenmek isteyenlerin bütün belgelerinin noter onaylı ve yeminli tercümeleri ile birlikte, evlendirme dairelerindeki sözlü tercümeleri ODAK Tercüme Ofisi'nin, alanında tecrübeli tercümanları tarafından yapılmaktadır.

Bu konuda kısaca bilgi verecek olursak; Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı ile Suriyeli Şahsın Evlenmesinde T.C. vatandaşından İstenen Belgeler aşağıda sıralanmıştır:

T.C nüfus cüzdanı/kimlik kartı,

Sağlık Raporu (Evlenmeye engel olmadığına dair ve aile hekimi onaylı)

Vesikalık fotoğraf ( 2 adet )

Resmi belge/tercüme çeviri hizmeti için daha geniş bilgiyi odaktercume.com/resmi-belge-tercume sayfasından edinebilirsiniz.

Suriye uyruklu olan eşten istenilen belgeler:

Kimlik/Pasaport (Noter onaylı tercümesi ile birlikte)

Vesikalık Fotoğraf (2 adet)

Vize alındığını gösterir pasaportun ilgili sayfası

Evlenme Ehliyet Belgesi

Sağlık Raporu (Evlenmeye engel olmadığına dair ve aile hekimi onaylı)

Bekârlık Belgesi (Yabancı eşin kendi ülkesinde bekar olduğunu gösterir belge)

Doğum Belgesi (Uluslararası Doğum Belgesi Formül A)

Arapça çeviri-tercüme işlemleriniz için Odak Tercüme ile iletişim sayfası odaktercume.com üzerinden irtibata geçebilirsiniz.