Teknik Tercüme

ODAK Tercüme teknik tercüme çeviri alnında bütün dillerde, yüksek hassasiyetle çeviri hizmetini, en süratli biçimde vermektedir.

Teknik konularda tercüme yapmak, tercüme yapılan alanın en azından terminolojisine ve temel bilgilerine hâkim olmayı gerektirmektedir. Bu nedenle her tercüman teknik tercüme ve çeviri de yapabilir denilmesi doğruyu yansıtmamaktadır.

Teknik konular tıptan, mühendisliğe, hukuktan, inşaata kadar pek çok alanı kapsamaktadır. Bu alandaki en büyük zorluk, tercüme yapılacak alana ait doğru tercümanı bulabilmektir.

Odak Tercüme, resmi belge tercümesi de olmak üzere daha birçok alanda tercüme hizmetleri vermektedir.

Teknik tercümelerde tercümana yüklenen sorumluluk, çoğunlukla tercümanların gözünü korkutmaktadır. Örneğin bir teknik şartnamenin tercümesinde yapılacak hata çok yüksek meblağlarda maddi kayıpla birlikte, can kaybına da yol açabilmektedir.

Hukuki bir evrakın tercümesinde yapılacak bir çeviri hatası kişinin pek çok hakkını kaybetmesiyle sonuçlanabilmektedir. Bu konu çok çeşitli örneklerle detaylı bir şekilde açıklanabilir.

Teknik çeviri tercüme gibi zorlu konularda problem yaşamamak için yapılması gereken; ODAK Tercüme gibi alanında uzmanlaşmış bir tercüme bürosu ile çalışmaktır. ODAK Tercüme yetkinliğini ispatlamış ve tecrübeli tercüman kadrosu ile çalışmaktadır.

teknik tercüme ankara, ankara teknik tercüme, ankara teknik çeviri

Teknik Tercüme / Çeviri Fiyatları

Teknik çevirilerde fiyat çevrilen dil ve hedef dile göre değişmekle birlikte, çevrilecek dokümanın kelime hacmi de bu konuda belirleyici olmaktadır.

Teknik tercüme ve çeviri ihtiyaçlarınız için bir çeviri ofisine gitmenize gerek yoktur. Odak Tercüme iletişim sekmesinde bulunan iletişim kanallarından herhangi bir tanesi ile evraklarınızı bize ulaştırmanız (Whatsapp, e-mail, posta, kargo vs..) halinde, evraklarınız tercüme edilerek (kaşe, noter onayı, apostil gibi işlemler var ise halledilerek) tarafınıza en hızlı bir şekilde gönderilir.

Odak Tercüme Bürosu Ankara olarak her alanında uzman tercümanlarımız ile sizlere destek olmaya hazırız.