Sözlü Tercüme Çeviri Hizmetlerimiz

ODAK Tercüme tüm dillerde sayıları 150’yi bulan tercüman kadrosuyla tercüme hizmeti vermektedir. Bu hizmetlerden bir kısmı da sözlü tercüme çeviri alanındadır.

Söz konusu sözlü çeviri alanında verdiğimiz hizmetlerden bazıları aşağıda kısaca ifade edilmektedir:

Ardıl Tercüme / Çeviri

Bir konuşma esnasında veya bir metnin okunduğu sırada yapılan tercümeye ardıl tercüme veya ardıl çeviri ismi verilmektedir. Ardıl tercümede, tercüman çevireceği metni, konuşmacının ardından vakit kaybetmeksizin yapmaktadır.

Simultane Tercüme / Çeviri

Simultane çeviri / tercüme çoğunlukla kalabalık dinleyici kitlesinin bulunduğu organizasyonlarda veya canlı yayınlarda yapılan eş zamanlı tercüme hizmetidir.

Nikah Çevirmenliği / Tercümanlığı

Bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ile yabancı uyruklu kişinin evlenme işlemleri esnasında, özellikle yabancı uyruklu vatandaş ile nikâh memuru arasında geçen diyalogların sağlıklı bir şekilde sağlanması için gerekli olan dillerde verilen tercüme hizmetine verilen isimdir.

Sözlü Tercüme, sözlü çeviri nedir, Sözlü çeviri, ankara çeviri

Tapu Çevirmenliği / Tercümanlığı

Tapu müdürlüklerinde ve noterlerde mülk alış / satışları esnasında, taraflardan bir tanesinin Türkçeyi bilmemesi veya T.C vatandaşı olmaması durumunda, ihtiyacın durumuna göre bütün dillerde verilen sözlü tercüme hizmetidir.

Noter Çevirmenliği / Tercümanlığı

Noterlerde yapılan mülk alış/satışı, hisse devirleri, sözleşmeler, her türlü vekâletnameler, avukatlık vekâletnameleri, taahhütnameler gibi bütün işlemler esnasında, taraflardan bir tanesinin Türkçeyi yeterince bilmemesi veya T.C. vatandaşı olmaması halinde, sözlü olarak verilen tercüme hizmetidir.

Toplantı Çevirmenliği / Tercümanlığı

Her türlü resmi açılışlar, iş anlaşmaları, ticari toplantılar, İş yemekleri, Geziler, Kokteyl, Basın toplantıları gibi çeşitli alanlarda taraflar arasındaki sağlıklı iletişimi sağlamak amacıyla verilen sözlü tercüme çeviri hizmetidir.

Turistik Çevirmenlik / Tercümanlık

Her türlü turistik faaliyette, Türkçe bilmeyen turistlerin iletişim ihtiyaçlarının giderilmesi için verilen sözlü tercüme hizmetidir.

Sözlü tercüme çeviri hizmeti ve diğer hizmetlerimiz ile ilgili daha fazla bilgi için lütfen odaktercume.com üzerinden irtibata geçiniz.