Hac ve Umre Belgeleri

İslam dininin farzlarından olan Hac vazifesi ile birlikte Umre ziyaretini gerçekleştirmek için Türkiye’den her yıl yüz binlerce kişi Suudi Arabistan’a gitmektedir. Odak Tercüme Hac ve Umre belgelerinin tercümesinde vatandaşlarımıza çeviri desteği sağlamaktadır.

Hac ve Umre ziyareti kapsamında gerekli olan belgeler aşağıda sıralanmıştır:

1. Pasaport (En az 1 yıl geçerliliği olmalı)

2. 2 Adet vesikalık fotoğraf (Arka zemini beyaz - Arkalarına Ad Soyad ve TC. numaraları yazılmalıdır)

3. T.C. Kimlik fotokopisi (Arkalı önlü olmalı, üzerlerinde T.C. kimlik numaraları olmalı)

4. İl veya ilçe Nüfus Müdürlüğünden alınacak Nüfus Kayıt Örneğinin aslı, ( Nüfus kayıt örneği; 45 yaşından küçük bayanlar ve 18 yaşından küçük erkekler için gereklidir.)

5. Muvafakat name – Taahhütname: Kadınlardan 18-45 yaş arasında olanlar eşleri, babaları, kayınbabaları, erkek kardeşleri, amca / dayı gibi birinci dereceden olan akrabaları ile Umreye gidebilmektedirler. Kadınlar erkek kardeşleri ile veya başka bir birinci dereceden akrabası ile gideceklerse veya bekâr ise babalarının (annelerinin muvafakat ameri gerekli değildir) evlenmiş ise kocasının noterden alınmış muvafakat namesi, birlikte gideceği akrabanın ise sadece kadının babasına veya kocasına note onaylı taahhütname verilmesi gerekmektedir. Kadınlardan babası hayatta olmayan bekar veya dul olanların erkek kardeşleri vekalet verebilirler.

Odak Tercüme Umre Ziyareti ve Hac Vazifesini yapacak olan vatandaşlarımıza, belgelerinin hazırlanması aşamasından, noter tasdikleri ve gerekli ise kamu kurumlarındaki takiplerine kadar pek çok alanda destek vermektedir.