Balıkesir Tercüme Bürosu ve Yeminli Noter Onaylı Çeviri

Balıkesir ülkemizin nüfus yoğunluğuna göre on yedinci şehridir. Güney Marmara Bölgesi'nde yer alır. Balıkesir’in hem Marmara hem de Ege denizlerine kıyısı vardır. Bunlarla birlikte Ayvalık’ta Yunanistan’ın midilli adasına komşudur. Balıkesirlilerin geçim kaynağı tarım ve hayvancılık olup bamya, börülce, kavun, zeytin, zeytinyağı gibi tarımsal ürünleri ile ve yerli turizmde öne çıkan sahil yerleşimleri ile meşhurdur. Bergama Türkiye, Kazan Rusya, Schwäbisch Hall, Almanya, Siirt Türkiye kardeş şehirleridir.

Odak Balıkesir Tercüme Bürosu ( Yeminli Tercüme Çeviri ) olarak 1996 yılından günümüze kadar tüm dünya dillerinde çeviri hizmeti vermekteyiz. Tarafımızdan her türlü kişisel, kurumsal, Hukuki/Adli, Akademik/Bilimsel, Teknik, Ticari, İşitsel/Görsel, Edebi/Sanatsal, Bilişim/Yazılım gibi konularda ki bilgi belge metin ve çalışmalarınızın tercümesi 200’e yakın uzman yeminli tercümanlar vasıtası ile hazırlanıp pandemi süreci tedbirlerine uygun olarak evinizden ayrılmadan online olarak teslim alınmaktadır ve teslim edilmektedir. Ülkemizde en fazla ihtiyaç duyulan tercüme,  İngilizce çeviri ve daha sonra sırası ile Fransızca, Almanca, Arapça, Rusça, Farsça çevirilerinden oluşmaktadır. İhtiyaç duyduğunuz her türlü tercüme ve çevirilerde Odak tercüme noter onaylı yeminli tercüme personeli, büroları ve ofisleri ile hizmetinizdedir. Her dilde online tercüme imkanı sağlayan bürolarımız en hızlı ve en iyi şekilde tercüme etmektedir. Bu sayede tercüme bürosuna gelmeden evraklarınız hızlı ve belge güvenliğine önem verilir bir şekilde sizlere ulaştırılmaktadır.

Tercüme(Ceviri) konusunda sıkça sorulan sorular

1.Tercüme ne demek?

Türkçede kullanılan tercüme kelimesi Arapça “tercemetun” kelimesinden gelmektedir. Sözlük anlamı bir dilden başka bir dile çevirmedir.

2.Yeminli Tercüme nedir?

Noter tarafından yemin ettirilerek yetki verilen tercüman tarafından çevirilmiş, ıslak imza ve kaşe vurulmuş tercümelerdir.

3.Noter onaylı tercüme nasıl olur?

Bazı kurum ve kuruluşlar yeminli tercüman tarafından hazırlanan tercüme evrakının noter tarafından da onaylanmasını talep etmektedir. Bu durumda yeminli tercüman tarafından tercüme edilen ve imzalanan evrak noter tarafından tasdik edilir.

4.Noter yeminli tercüme fiyatları,ücretleri ne kadar?

En kısa zamanda doğru fiyat teklifi almak için, çeviriye konu belge suretinizi ya da tanıtıcı nitelikte bir kısmını bilgi olarak tercüme ofisi info@odaktercume.com Balıkesir Çeviri Ofisi adresimize göndermeniz halinde çeviri fiyatımızı derhal bildirebiliriz.

5.Yeminli tercüme örneği nasıldır?