Arapça Tercüme / Çeviri Bürosu

Günümüzde beş milyona yaklaşan nüfusu ile Arap kökenli kişilerin, en önde gelen ihtiyaçlarından olan Arapça belge tercümesi, Arapca sözlü tercüme, Arabca gazete haberleri tercümeleri ve Arapça ile ilgili daha pek çok tercüme işlemi, bir Ankara Tercüme Bürosu ve Noter Yeminli Tercüme Bürosu olan ODAK Tercüme tarafından yapılmaktadır.

Türkiye'de günümüzde Arap kökenli şahısların yaşadığı problemler arasında, örneğin Suriyelilerin kendi aralarında olan evlilik işlemleri kadar, Suriyeliler ile evlenmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının da olduğu görülmektedir. Bu kapsamda Suriyeli ile evlenmek isteyenlerin bütün belgelerinin noter onaylı ve yeminli tercümeleri ile birlikte, evlendirme dairelerindeki sözlü tercümeleri ODAK Tercüme Ofisinin, alanında tecrübeli tercümanları tarafından yapılmaktadır.

Bu konuda kısaca bilgi verecek olursak; Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı ile Suriyeli Şahsın Evlenmesinde T.C. vatandaşından İstenen Belgeler aşağıda sıralanmıştır:

T.C nüfus cüzdanı/kimlik kartı,

Sağlık Raporu (Evlenmeye engel olmadığına dair ve aile hekimi onaylı)

Vesikalık fotoğraf ( 2 adet )

Suriye uyruklu olan eşten istenilen belgeler:

Kimlik/Pasaport (Noter onaylı tercümesi ile birlikte)

Vesikalık Fotoğraf (2 adet)

Vize alındığını gösterir pasaportun ilgili sayfası

Evlenme Ehliyet Belgesi

Sağlık Raporu (Evlenmeye engel olmadığına dair ve aile hekimi onaylı)

Bekârlık Belgesi (Yabancı eşin kendi ülkesinde bekar olduğunu gösterir belge)

Doğum Belgesi (Uluslararası Doğum Belgesi Formül A)

Arap kökenli kişilerin evlilik işlemleri kadar, bu şahısların günlük hayatlarında en doğal ihtiyaçlarından olan, Arapça haber ve gazete haberleri tercümesi de, bu kişilerin internet üzerinde aradığı konuların başında gelmektedir. Bu konuda Ankara tercüme bürosu olan Odak Tercüme, tercüme hizmeti sağlamaktadır.